Jednym z podstawowych elementów w branży eventowej są podesty sceniczne z których, można zmontować sceny o różnych wymiarach. Dodatkowo z podestów scenicznych można zbudować różne konstrukcje jak widownie, trybuny sportowe, podwyższenia pod kamery telewizyjne, dużą estradę pod koncert,czy wybieg mody.

wynajem podestów scenicznych realizacja festiwal roślin w MCK Katowice

Na co zwrócić uwagę przed wynajmem podestów scenicznych.

podesty sceniczne przygotowane do montażu
Warto zwrócić uwagę na kilka aspektów zanim skorzysta się z oferty na wynajem podestów scenicznych. Przede wszystkim:
 • zastanów się indywidualnie, jakie zastosowanie ma mieć podest sceniczny, na twoim wydarzeniu, ile osób pomieści jednocześnie, czy będą się tam odbywać główne uroczystości. W szczególności jeśli mają być to sceny na eventy, zwróć uwagę na ich rozmiar, aby dostępne miejsce w pomieszczeniu wystarczało na jej zbudowanie, a wysokość była na tyle dopasowana, aby gość na twojej imprezie nie musiał się schylać, przy wejściu na podesty sceniczne.
 • jak wiadomo im większy rozmiar scen tym cena netto będzie wyższa, ale istnieje możliwość negocjacji ceny za pojedynczy podest sceniczny.
 • staraj się zawsze wyszukać firmę, która oferuje wynajem podestów blisko miejsca , gdzie odbędzie się wydarzenie, dzięki temu cena w zakresie transportu będzie niska.
 • upewnij się że firma, którą wybrałeś/aś ma dostępne terminy, aby obsłużyć wynajem podestów scenicznych w twoim mieście np w mieście Warszawa, gdzie odbywa się bardzo dużo imprez w tym samym czasie.

Jakich udzielić informacji firmie, która będzie montować i demontować podest.

Aby ułatwić pracę oraz szybkość jej wykonywania ekipie techników sceny, należy podać następujące informacje.
 • podanie dokładnego adresu oraz nazwy miejsce gdzie będą stały podesty
 • czy nie ma żadnych przeszkód w podjechaniu samochodem dostawczym na miejsce rozładunku ? Takich jak wąski i niski wjazd, możliwość płatnego czy bezpłatnego parkowania podczas wyładunku, montażu, demontażu oraz załadunku.
 • czy miejsce montażu znajduje się na parterze, jeśli nie czy podesty trzeba wnosić ręcznie, czy jest możliwość skorzystania z windy, której długość, szerokość lub wysokość przekraczają 2 metry.
 • warto zwrócić uwagę technikom czy planują Państwo wynajem sceny wewnątrz czy zewnątrz budynku. Jeśli zewnątrz na jakim terenie utwardzonym, czy nie, ma się odbyć montaż, czy powierzchnia jest równa czy nie, aby można było wypoziomować wysokości scen, przy zastosowaniu nogi teleskopowej.
 • określić dokładny termin i czas montażu i demontażu , aby praca poszła sprawnie i bez żadnych przeszkód.
wynajem podestów scenicznych w expo Kraków

Jakie elementy mają wpływ na cenę z montażem podestu podczas organizacji imprezy.

podest ułożony jeden na drugim gotowy do transportu
Wiadomo aby za wynajem , wypożyczalnia sprzętu eventowego nie policzyła nam „milion monet” warto przede wszystkim porównać, w różnych agencjach eventowych, jak wygląda cena za wynajem. Niekoniecznie najniższa kwota, może być najlepszym rozwiązaniem dla twojego wydarzenia. Wynajem sprzętu jest zawsze indywidualnie wyceniany a wzrost ceny jest uzależniony od:  

Kwestie ilościowe i czasowe:

 • im więcej elementów zamawiamy tym cena jest niższa,
 • każda rozpoczęta doba wynajmu jest uwzględniona przy ostatecznej wycenie

Kwestie techniczne:

 • montaż odbywa się powyżej lub poniżej poziomu 0, przy braku możliwości wywiezienia elementów na górę lub dół
 • zabezpieczenie podłogi przed odkształceniami i uszkodzeniem
 • wynajem scen od wysokości 1,5m
 • dodatkowa konstrukcja do sceny oraz akcesoria sceniczne takie jak schody, barierki, najazdy, podjazdy,
 • elementy scenograficzne i dekoracyjne do ozdobienia

Nasza oferta.

Jako wypożyczalnia sprzętu oferujemy wynajem podestów scenicznych w różnych rozmiarach: 2mx1m , 2mx0,5m, 1mx1m, 1mx0,5m, 0,5mx0,5m w bardzo atrakcyjnej cenie od 30 zł netto za 1 dobę przy określonej ilości. Dodatkowo na terenie Krakowa transport jest wliczony w kwotę końcową netto. Zapewnianym również transport, montaż i demontaż wraz z dekoracją. Posiadamy również wszelkie elementy sceniczne, w tym nogi teleskopowe i stałe od 9 cm do 220 cm. Obsługa imprez w całej Polsce, a w szczególności: Kraków, Warszawa, Lublin, Wrocław, Kielce, Rzeszów, Katowice, Tarnów, Łódź, Częstochowa. Nasza firma odpowiada za również za wynajem kratownicy aluminiowej, nagłośnienia, oświetlenia, multimediów i mebli eventowych. Nasz sprzęt jest atestowany i posiada wszelkie normy europejski. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Skontaktuj się z nami i zobacz na co nas stać.
trybuna sportowa zbudowana z podestów scenicznych